Met deze instelling bepaal je of de ID-controle verplicht is bij de registratie van een arbeidskracht, of dat je die mag overslaan.
Waarom zou je het gebruiken?
Zet deze instelling op Ja als je de ID-controle wel wilt aanbieden, maar de registratie niet wilt tegenhouden als een scan niet lukt. Laat hem op Nee staan als elke arbeidskracht een goedgekeurde ID-controle moet hebben.
Toepasbaar op
Projectniveau
Je vindt deze instelling in de projectinstellingen, tabblad Eerlijk, onder het kopje Identiteitscontrole.
De instelling werkt alleen als er een ID-controle aan staat voor het project, via Oribi ExpertID of Mobiele ID-check.
Opties
Nee (standaardinstelling)
Bij de registratie van arbeidskrachten is het verplicht een ID-controle uit te voeren. De status van de controle moet in orde zijn. Pas dan kun je de registratie afronden. Op afstand aanmelden is niet mogelijk: het identiteitsbewijs moet eerst op locatie worden gecontroleerd.
Dit is de aanbevolen instelling.
➕ Elke geregistreerde arbeidskracht heeft een gecontroleerd identiteitsbewijs
➖ Lukt de controle niet, dan kun je de arbeidskracht niet registreren
Ja
De optie om een ID-controle te doen is beschikbaar, maar je hoeft die niet af te ronden om de registratie van de arbeidskracht te voltooien. Arbeidskrachten kunnen zich dan ook op afstand aanmelden.
➕ Een mislukte of ontbrekende scan houdt de registratie niet tegen
➖ Je hebt geen garantie dat elk identiteitsbewijs is gecontroleerd
➖ Het project scoort lager op het onderdeel Eerlijk